Botulino injekcijos – ginklas prieš mimikos raukšles
Saugi ir viena populiariausių estetinės dermatologijos procedūrų pasaulyje.
Ko tikėtis iš botulino injekcijos procedūros?
Botulino injekcijos tinka įvairaus amžiaus pilnamečiams vyrams ir moterims, norintiems išlyginti mimikos raukšles, atpalaiduoti nevalingai susitraukusius mimikos raumenis bei sulėtinti tolesnį mimikos raukšlių progresavimą.
Ką verta žinoti apie botulino injekcijas?
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad botulino efektas laikosi apie 4 mėnesius, tačiau yra tokių klientų, kuriems rezultatas išlieka net iki metų. Dažnai pastebime, kad net ir praėjus botulino poveikiui, dar nesinori stipriai mimikuoti, tad kartoti injekciją reikėtų tada, kai nebeišeina sąmoningai suvaldyti mimikos skaitant, dirbant ar užsiimant kitokia veikla.
Botulino toksino injekcijos geriausiai tinka mimikos raukšlių šalinimui ir profilaktikai. Su botulino toksino pagalba, galite kuriam laikui sustabdyti raukšlių formavimąsi ir gilėjimą. Šią procedūrą galima derinti su hialurono rūgšties, kitomis veido formavimo injekcijomis, mezoterapija, PRP procedūromis, taip pat lazeriniais gydymo metodais. Jei norite maksimalių rezultatų, būtinai pasitarkite su mūsų specialistais, kurie individualiai parinks Jums tinkamiausią grožio procedūrų derinį.
Botulino injekcijos Jums netinka, jei esate nėščia, planuojate nėštumą, maitinate krūtimi, taip pat, jei sergate kraujo ligomis, kuomet sutrikęs kraujo krešėjimas, ar yra buvę alergijos atvejų ankstesnių injekcijų metu. Šis metodas netaikomas sergantiems nervų sistemos ligomis, kai sutrikęs nervinio impulso perdavimas į raumenį (lateralinė atrofinė sklerozė, miastenija ir kt.). Taip pat injekcijas vertėtų atidėti, jei numatomoje gydyti zonoje atsirado bėrimas, infekcijos požymiai. Būtinai įspėkite specialistą apie vartojamus vaistus, alergijas, ligas.
Labai svarbu, iškart po botulino injekcijos negalima gulėti, bent 4 valandas reikėtų pabūti vertikalioje padėtyje, vėliau, bent tris dienas po injekcijos, gydytos vietos netrinti, nemasažuoti, nekaitinti. Keletą dienų nesportuoti, nesikaitinti saunoje, karštoje vonioje. Po bet kokių grožio procedūrų rekomenduojama apie dvi savaites naudoti apsaugą nuo saulės.
Procedūra beveik neskausminga ir trunka vos kelias minutes. Naudojamos labai mažos adatos, preparato kiekis taip pat labai nedidelis. Jei esate jautrus skausmui, drąsiai aptarkite nuskausminimo būdus su injekciją atliekančiu specialistu. Po procedūros injekcijos vieta atšaldoma ir galima tęsti įprastą gyvenimą.
Padidėjęs prakaitavimas, arba hiperhidrozė – būklė, kuri kelia diskomfortą visada dėl prakaito dėmių, prakaituojančių delnų ar nemalonaus kvapo. Vienas iš saugiausių hiperhidrozės gydymo būdų – botulino toksino injekcijos. Botulinas blokuoja neuromediatoriaus acetilholino plitimą iš nervinės galūnėlės odoje į prakaito liauką, dėl to labai ženkliai sumažėja arba visai išnyksta prakaitavimas toje zonoje. Šis metodas neužkemša ir nepažeidžia pačių prakaito liaukų, jos laikinai atpalaiduojamos ir paprasčiausiai neišskiria prakaito. Tokia procedūra įprastai atliekama pažastų, delnų ar padų zonose.
Kitas dažnas klausimas – ar laikinas prakaitavimo sustabdymas nepakenks, nes prakaitas reikalingas ir vėsinimo bei toksinų pašalinimo funkcijai. Trumpas atsakymas – ne. Žmogaus kūnas prakaituoja visas, todėl atlikus botulino injekcijas tik, tarkime, pažastų zonoje, prakaitas kaip ir įprasta toliau išsiskirs kitose kūno vietose. Atkreipiame dėmesį, kad botulinas naudojamas padidėjusio prakaitavimio gydymui žmonėms, kuriuos prakaitavimas vargina ir be fizinio aktyvumo, ir tik 1-2 mažose zonose, todėl organizmo gebėjimui atsivėsinti tai nedaro įtakos.
Taip, botulinas yra vienas iš pagrindinių gydymo būdų, susiduriant su dantų griežimu. Esant šiai būklei, atliekamos botulino injekcijos į kramtomuosius (masseter) raumenis ir šie raumenys paralyžuojami. Visgi be botulino injekcijų reikėtų atkreipti dėmesį ir į emocinę būklę, nes bruksizmas kai kuriais atvejais gali pasireikšti dėl įtampos, streso ar kitų rūpesčių.
Tai, kaip ilgai kiekvienam klientui veikia botulino toksinas, priklauso nuo individualių organizmo savybių, tačiau yra keletas būdų, kurie gali padėti prailginti šių procedūrų poveikį:
- Karštis (saunos, pirtys, soliariumai, šildančios procedūros) – botulino priešas, todėl siekiant injekcijų rezultatais džiaugtis kuo ilgiau, reikėtų jo vengti.
- Naujausių mokslinių tyrimų duomenimis, cinko maisto papildai prieš ir po procedūros gali prailginti botulino poveikį.
- Jeigu nėra medicininių indikacijų, reikėtų vengti B grupės vitaminų.
- Namų naudojimo kosmetika su heksapeptidais taip pat gali prailginti botulino injekcijų veikimą.
Galutinis botulino toksino veikimas pasireiškia per dvi savaites nuo atliktos procedūros. Būtent po šio laikotarpio gydytojas gali rekomenduoti apsilankyti pakartotinai rezultato įvertinimui bei smulkioms korekcijoms – tai visiškai normali praktika tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.
Taip, žinoma, pirmoji kliento botulino injekcija dažnai būna į pykčio raukšlę tarp antakių, nekoreguojant kitų zonų. Visgi svarbu paminėti, kad jei klientą erzina tik horizontalios kaktos raukšlės ir jis norėtų botulino injekciją atlikti tik šioje vienoje srityje, įvertinęs veido raumenų tonusą ir individualią anatomiją gydytojas gali rekomenduoti kartu koreguoti ir sritį tarp antakių tos pačios procedūros metu. Tokiu atveju išvengiama antakių sunkumo jausmo, neprarandama veido harmonija bei balansas.
Tokio tipo procedūros atliekamos tik pilnamečiams asmenims. Pasaulinėje praktikoje įprasta, jog botulino injekcijos – jaunų žmonių procedūra. Botulino injekcijos ne tik mažina mimikos raukšles, tačiau ir veikia prevenciškai nuo jų susidarymo ir gilėjimo. Tikslaus amžiaus, nuo kada reikėtų pradėti šias procedūras, nėra, nes kiekvienam žmogui senėjimo požymiai pasireiškia skirtingai – vienus mimikos raukšlės erzina sulaukus vos 25-erių, kiti jų nepastebi ir kur kas ilgiau. Todėl apie botulino injekcijas pradėkite svarstyti ne priklausomai nuo amžiaus, o tada, kai pastebite ryškėjančias mimikos raukšles.
Pirmiausia, bet kokio tipo injekcijas turėtumėte patikėti tik medikams ir tik licencijuotose medicinos įstaigose, naudojančiose sertifikuotus botulino toksino preparatus. Nors didžiajai daugumai žmonių botulinas yra puiki procedūra, visgi itin maža populiacijos dalis turi atsparumą botulinui arba gali jį įgyti gyvenimo eigoje, dėl ko procedūra gali būti neveiksminga. Tokiais atvejais, situaciją aptarus su procedūrą atliekančiu gydytoju, galima išbandyti kitą botulino toksino gamintoją (preparatą). Kitos priežastys gali būti susijusios su kliento sveikata ir įvairiomis ligomis ar būklėmis, todėl procedūrą atliekantį specialistą būtina atvirai supažindinti su savo sveikatos istorija.
Ne, jokios invazyvios estetinės procedūros neturėtų būti atliekamos nėštumo ir maitinimo metu. Pirmiausia, su nėščiomis ir maitinančiomis moterims nėra atliekami jokie moksliniai tyrimai dėl estetinių paslaugų, todėl tiek rezultatas, tiek galimas šalutinis poveikis mamai ir vaikui yra neprognozuojamas. Antra, šiuo laikotarpiu dar stipriai svyruoja hormonai, kas turi didžiulę įtaką galutiniams rezultatams. Būtent todėl injekcijas reikėtų atidėti po maitinimo krūtimi nutraukimo praėjus bent keliems mėnesiams.
Kodėl verta rinktis REVÙ CLINIC?
Viena didžiausių estetikos klinikų Lietuvoje
Viena didžiausių estetikos klinikų Lietuvoje
Turite klausimų?
Užpildykite formą ir mes atsakysime į Jūsų klausimus. Norite registruotis? Spauskite šią nuorodą.
Arba skambinkite telefonu: