APIE BOTULINO INJEKCIJAS, JŲ SAUGUMĄ IR REZULTATUS

Botulinas medicinoje naudojamas jau nuo XX a. pabaigos – vis dėlto, daugeliui dar iškyla klausimų – kas tai? Kaip jis veikia, ar yra saugus ir kokio rezultato galima tikėtis po šių procedūrų?

Šiandien botulino injekcijos – viena populiariausių procedūrų, atliekamų mimikos raukšlėms lyginti, o jos efektyvumas ir saugumas išsamiai ištirtas mokslininkų.

Botulino injekcijų populiarumą nulėmė keli paprasti, bet reikšmingi faktoriai: ši procedūra trunka neilgai (apie 10-15 minučių), nėra skausminga, be to – yra nechirurginis ir itin efektyvus būdas atsikratyti mimikos raukšlių. Tyrimai rodo, jog vien Amerikoje 2020 metais ši procedūra buvo atlikta maždaug 4,4 milijonų kartų.

Botulinas išgaunamas iš Clostridium botulinum bakterijų pagaminamos medžiagos, kuri geba sukelti raumenų paralyžių. Medicinoje jis pradėtas naudoti dar XX amžiaus pabaigoje, žmogaus organizmui pritaikius nedideles ir saugias dozes. Šiais laikais jis efektyviai naudojamas mimikos raukšlių mažinimui, padidėjusio prakaitavimo gydymui, akių vokų spazmams ir netgi migrenos gydymui. Estetinėje medicinoje juo lyginamos horizontalios kaktos, akių srities (žąsų kojelių) ir tarp antakių esančios pykčio raukšlės. Efektyvus rezultatas šiuo atveju pasiekiamas, nes botulinas paveikia raumenyse esančias nervinių ląstelių galūnes, todėl paveikti raumenys atsipalaiduoja ir raukšlės išsilygina. Be to – tokiu būdu pristabdomas ir naujų raukšlių atsiradimas. Botulino efektyvumas ir saugumas yra patvirtintas daugybės klinikinių tyrimų ir kasmet atrandama vis naujų šios medžiagos panaudojimo būdų. Kalbant apie injekcijų poveikį, įprastai jis tęsiasi apie 4 mėnesius, nors kai kuriems klientams rezultatas gali būti matomas net iki metų. Paskui ši medžiaga natūraliai pasišalina suirdama audiniuose. Botulino injekcijos saugiai gali būti derinamos ir su kitomis „jauninančiomis” procedūromis – mezoterapija, lazeriniais gydymo metodais, hialurono rūgšties preparatais. Šiuo atveju, galima tikėtis ir ilgiau trunkančio botulino poveikio.

Bene dažniausiai klientams susirūpinimą kelia šie klausimai – ar procedūra saugi ir ar galima tikėtis natūralaus rezultato? Čia pravartu paminėti, jog botokso injekcijos turėtų būti atliekamos tik savo darbą išmanančių profesionalų gydytojų – tokiu atveju, procedūra laikoma saugia. Šalutiniai efektai pasitaiko itin retai, dažniausiai jie apima paraudimą, nedideles mėlynes ar skausmą injekcijos vietoje. Botulino injekcijos laikomos saugiomis netgi kartojant jas daugybę metų iš eilės – vis dėlto, nerekomenduojama to daryti dažniau kaip 2-3 kartus per metus. Kita vertus, esant tam tikroms sąlygoms, injekcijų atlikti nereikėtų, pavyzdžiui, esant nėštumui, maitinant krūtimi ar sergant tam tikromis kraujo ligomis. Procedūrą atliekantį gydytoją reikėtų įspėti ir tuo atveju, jei sergate nervų sistemos ligomis, turite infekcijų, bėrimų, alergijų ar vartojate kokius nors vaistus.

Kalbant apie injekcijų rezultato natūralumą, svarbu paminėti, jog palyginus su chirurginėmis intervencijomis, botulinas suteikia bene natūraliausią rezultatą. Kartais klaidingai manoma, jog po šios procedūros veidas gali tapti visiškai nejudrus ir primenantis kaukę, tačiau tai nėra tiesa – viskas priklauso nuo Jūsų poreikių. Prieš procedūrą savo lūkesčius išsakykite gydytojui – priklausomai nuo norimo rezultato, tam tikrų raumenų judesiai gali būti susilpninami arba atpalaiduojami visiškai, derinant įvairias injekavimo technikas. Kaip ir kitose srityse, taip ir kalbant apie botulino injekcijas, svarbiausia nepamiršti saiko ir natūralumo. Be to, pravartu atsiminti, jog botulinas paveikia tik pageidaujamą raukšlelių sritį, dėl to nenukenčia svarbiausios mimikos, kaip kad lūpų, skruostų judesiai ar juokas. Kita vertus, jaunesnės ir lygesnės odos efektas išryškėja praėjus vos kelioms dienoms po procedūros, tad tikėtina, jog sulauksite namažai aplinkinių komplimentų!